سمعک وایرلس

سمعک وایرلس، از نسل سمعک های هوشمند است که از تکنولوژی بی سیم استفاده می کند و این تکنولوژی باعث برقراری ارتباط هر دو سمعک بر روی گوش، بدون وجود سیم می شود.

ارتباط بی سیم سبب می شود تا میزان رضایت از سمعک وایرلس بالا رود و امروزه برندهای گوناگونی دارای سمعک های هوشمند وایرلس می باشند.


ویژگی های سمعک وایرلس


1-استفاده از روش های نوین وایرلس و ارتباط تلفنی.
2-برقراری ارتباط همزمان بین دو سمعک.
3-پردازش دو گوشی و صدای طبیعی.
4-قابلیت تنظیم سمعک به وسیله کامپیوتر.
5-دارای ریموت کنترل برای تنظیم میزان صدا.
6-توانایی در حل کردن مشکلات شنیداری بیماران کم شنوا.
7-جدیدترین سمعک های تولید شده برای افراد کم شنوا.
8-مدارهای پردازشی آنها بسیار پر سرعت است.


تکنولوژی وایرلس


وایرلس بودن سمعک ها این امکان را برای کاربر فراهم می کند که بتواند با ریموت کنترل، وسایل جانبی کمک شنیداری و... بدون نیاز به واسطه گردنی یا هر واسطه ی دیگر ارتباط برقرار کرده و سیگنال هدف را مستقیم دریافت کنند و به همین ترتیب تاثیر نویز محیطی بر سیگنال هدف، کاهش یافته و در نهایت بهبود شنیداری فرد در محیط های شلوغ کمک بزرگی خواهد شد. امکان ارتباط دو گوشی سمعک ها با یکدیگر قطعا در سمعک های وایرلس موجب اشتراک گذاری اطلاعات بین سمعک ها شده و توانایی مکان یابی صوتی و گفتار کاربر را بالا می برد تا درک شنیداری طبیعی تر و ارتباطی بهتر را طبیعی تر تجزیه کنند. در بلتون با تکیه بر این تکنولوژی امکان ارتباط مستقیم موبایل با سمعک های تحت عنوان موجود است و کاربران قادر به اعمال نیازهای شنیداری در محیط های گوناگون خواهند بود و کنترل سمعک خود را در دست داشته اند.


نتیجه گیری


با ورود تکنولوژی وایرلس و ویژگی های آن وسایل کمک شنیداری به بهترین نحو از این تکنولوژی استفاده کرده و نسل جدیدی از سمعک ها به نام سمعک های وایرلس در برندهای مختلف ایجاد شد. قیمت سمعک وایرلس بستگی به نوع تکنولژی سمعک متفاوت می باشد.