چند روش استفاده از آلوورا برای پوست (بخش دوم)

چند روش استفاده از آلوورا برای پوست (بخش دوم)، مردم می‌توانند آلوئه ورا را به ضایعات آکنه موجود بر روی صورت و سایر قسمت‌های بدن خود بمالند. مطالعه انجام شده در این زمینه گزارش داده است که ترکیبی از کرم ترتینوئین، داروهای رایج آکنه و کرم آلوئه ورا در افراد مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط به نحو موثری باعث التیام ضایعات آکنه می‌گردد. این ماده دارویی می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر محصولات طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله، ما چند روش ممکن برای استفاده از آلوئه ورا و سایر محصولات طبیعی را که به التیام آکنه کمک می‌کنند ارائه خواهیم نمود.

چند روش استفاده از آلوورا برای پوست

 

آلوئه ورا و روغن درخت چای

تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که شستشوی صورت با ژل روغن درخت چای ممکن است برای درمان آکنه خفیف و متوسط ​​موثر باشد.

البته روغن درخت چای نباید برای مدت طولانی بر روی پوست بماند، اما هنگامی که با آلوئه ورا مخلوط می‌شود، ممکن است به یک محلول تمیز کننده مناسب تبدیل شود.

برای تهیه یک محلول تمیز کننده، ، آلوئه ورا و ۲ تا ۳ قطره اسانس روغن چای را با آب، خوب مخلوط کنید. بعضی از مردم ممکن است به روغن درخت چای حساس باشند، بنابراین لازم است که آن را پس از چند دقیقه، از روی پوست بشویید.

 

اسپری آلوئه ورا

اسپری کردن پوست با محلول رقیق آلوئه ورا می‌تواند به مرطوب نمودن پوست بدون روغنی کردن و یا ایجاد درخشندگی بیش از حد کمک نماید.

برای تهیه چنین محلولی، آب و آلوئه ورا را با نسبت دو به یک ترکیب نمایید. محلول را در بطری اسپری بریزید و به بر روی ناحیه آسیب دیده اسپری کرده و از تماس آن با چشم جلوگیری نمایید.

عوارض احتمالی آلوئه ورا برای پوست

واکنش آلرژیک پوستی به آلوئه ورا به ندرت اتفاق می‌افتد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نوشیدن آلوئه ورا ممکن است باعث ایجاد برخی علائم آلرژیک شود.

اگر چه این واکنش‌ها چندان رایج نیستند اما، برخی افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیکی را نسبت به آلوئه ورا نشان دهند. علائم آلرژیک ممکن است شامل قرمزی، بثورات پوستی یا تورم باشد. اگر چنین علائمی رخ دهد، به شدت از مصرف آلوئه ورا اجتناب کنید.

بسیاری از روش‌های استفاده از آلوئه ورا شامل ترکیب آن با مواد دیگر است. این مواد می‌توانند واکنش‌های آلرژیکی را بر روی پوست ایجاد نمایند. در صورت بروز هرگونه پوستی، فرد باید استفاده از ماده مورد نظر را کنار بگذارد.

برگرفته از سایت مجله سلامت