موهای زیرپوستی به چه صورت به وجود می آید و بهترین روش برای درمان عفونت حاصل از آن، چه روشی است؟

موهای زیرپوستی به چه صورت به وجود می آید و بهترین روش برای درمان عفونت حاصل از آن، چه روشی است؟، موهای زیرپوستی برای بسیاری از افراد یک تجربه ناراحت کننده ناشی از رفع موهای زائد بدن است. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، احتمالاً در این فکر هستید که چگونه خودتان از شر این موهای زیرپوستی خلاص کنید، به خصوص در شرایطی که به لطف ویروس کرونا مجبورید در خانه بمانید. زمانی که مو در زیر سطح پوست گیر می افتد، اغلب به شکل یک برآمدگی بسیار کوچک اما دردناک خودش را نشان می دهد. خلاص شدن از موهای زیرپوستی تا حدی شبیه به یک مشکل کوچک به نظر می رسد، اما بعضی از اوقات مشکلات ناشی از آن کمی بزرگتر و قابل توجه تر هستند. با این تفاسیر چگونه باید از شر موهای زیرپوستی مزاحم خلاص شویم؟ آیا خودمان به تنهایی می توانیم از عهده آن برآییم؟ در این مطلب به طور مفصل در این مورد بحث می کنیم.

چه چیزی باعث ایجاد موهای زیرپوستی می شود؟

اغلب، موهای زیرپوستی ناشی از اصلاح یا از بین بردن موهای زائد بدن است. آکادمی پوست آمریکا (AAD) توضیح می دهد که موهای شما در داخل کیسه های لوله مانندی به نام فولیکول تشکیل می شوند. یک موی زیرپوستی در ابتدا به طور طبیعی درون فولیکول خود رشد می کند، اما بعد از بیرون آمدن از فولیکول، به سطح پوست نمی رسد و در همان قسمت زیر پوست محبوس می شود.

اغلب این اتفاق زمانی می افتد که موی سطح پوست را به روش های گوناگون مانند تراشیدن مو از بین می برید. التهاب حاصل می‌تواند منجر به علائمی نظیر یک برآمدگی سفت یا پر از چرک، درد، خارش و هیپرپیگمانتاسیون پوست شود. موهای زیرپوستی اغلب بدون استفاده از هیچ درمانی رفع می شوند. طبق گفته کلینیک مایو، بعضی مواقع گیر افتادن مو در زیر پوست فقط حدود یک ماه طول می کشد، اما گاهی ممکن است به شش ماه نیز به طول بیانجامد.

بهترین روش برای درمان عفونت موی زیرپوستی چیست؟

بسته به میزان عفونت، درمان نیز متفاوت است. در صورتی که موی زیرپوستی عفونت کرده، در مورد چگونگی مقابله با عفونت یا هر سوالی از این قبیل بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. پزشک احتمالا برای از بین بردن عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کند و راهنمایی هایی در مورد نحوه جلوگیری از زخم نیز ارائه می دهد.

سخن پایانی

در وهله اول، بهترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زیرپوستی جلوگیری از رویش آنها است. به عنوان مثال اگر همیشه بعد از اصلاح صورت شاهد ظهور موهای زیرپوستی هستید، از این به بعد حتما قبل از اصلاح از ژل های مخصوص اصلاح استفاده کنید و یا اینکه بعد از هربار اصلاح تیغ آن را عوض کنید.

برگرفته از سایت مجله سلامت