علت سوت کشیدن گوش چیست ؟ ، اگر مشکل وز وز و یا سوت گوش به صورت مداوم تکرار شود بسیار خطرناک بوده و خبر از وجود یک بیماری در بدن را می دهد .


از شایع ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند مشکل وزوز و یا سوت کشیدن گوش است . اگر این عمل برای مدت کوتاهی باشد اصلا جای نگرانی نیست اما به صورت دائم تکرار شود نگران کننده می شود با ما همراه شوید تا از علل وزوز و یا سوت کشیدن گوش هایتان با خبر شوید .
شنیدن صدای وزوز گوش یک صدای آزاردهنده است که امکان دارد تنها در یک گوش و یا هر دو گوش شنیده شود و از منبع خارجی برخوردار است و ممکن است دارای فرکانس های متفاوتی باشد همانند : زنگ زدن ، صدای باد ، غرش ، سوت و ... وزوز گوش در بعضی اوقات اتفاق می افتد و برطرف می شود اما در خیلی وقت ها این عمل ماندگار است و سبب ایجاد مشکل در زندگی روزمره فرد می شود . جرم گوش آلودگی ها را از بین می برد و سبب محافظت از مجرای گوش می باشد . اما نباید اجازه دهید که این جرم ها زیاد شوند زیرا می تواند به پرده گوش آسیب برساند و سبب شنیدن صدای سوت و یا کم شدن شنواییتان شود . عامل دیگر وزوز گوش می تواند عفونت نیز باشد زیرا در بخش های سیستم شنوایی اگر که مشکلی پیش بیاید همانند عفونت گوش سبب می شود صداهایی همانند وزوز و یا سوت کشیدن را بشنوید .
سیستم شنوایی هر فرد از گوش خارجی و یا میانی و داخلی شکل گرفته است و در هر جای مسیر سیستم شنوایی مشکلاتی همانند سخت شدن پرده و استخوان گوش به وجود می آید . سبب شنیده شدن صدای سوت و یا وزوز در گوش می شوند . از شایع ترین دلایل بروز این صدا آسیب های حلزون شنوایی می باشد . در سن بالا نیز امکان ایجاد این مشکل می باشد . بعضی از بیماری ها همانند دیابت و مشکلات تیروئیدی نیز سبب ایجاد مشکل در گوش ها می شود . داروهایی همانند ضد التهاب ها و آنتی بیوتیک ها ، داروهای مسکن ، داروهای ضد افسردگی ، الکل و ... نیز موجب شنیدن صدای وزوز و سوت کشیدن در گوش می شوند . شنیدن این صداها در گوش علامت تومور می باشد که حتما باید به پزشک مراجعه شود . تومور هایی که به رگ های خونی در قسمت سر و گردن فشار بیاورد . با صدای وزوز خود را نمایان می کند . همچینین تومور عصب شنوایی که به گونه ای تومور غیر سرطانی و خوش خیم می باشد که بیشتر در گوش خود را نشان می دهد و بر روی عصب های جمجعه ای رشد می نماید و سبب سوت کشیدن گوش می شود . دقت داشته باشید که هر سوت کشیدنی نیز از تومور اطلاع نمی دهد . این موضوع فقط با رفتن به دکتر برطرف می شود .